آسمان

آژانس مسافرتی آسمان

منشور حقوق گردشگر

ولقد کرّمنا بنی عادَمَ وَحَملتاهم فى البَرْوَ البحروّرَزقناهم من الطیبات وَفَصَّلناهم على کثیر ممن خلقنا تفضیلاًر.(۷ اسرا)

  

ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و آن ها را در خشکی و دریا، (بر مرکب های راهوار) حمل کردیم و از انواع روزی های پاکیزه به آنان روزی دادیم و آنها را بر بسیاری از موجوداتی که خلق کرده ایم، برتری بخشیدیم.

 

 

با استناد به ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی مصوب ۷/۷/۱۳۷۰ و اصلاحات بعدی و در راستای اجرایی شدن مصوبهی ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب سال ۱۳۸۴ و همچنین در جهت گسترش و ترویج فرهنگ صیانت از حقوق شهروندی، برخورد کریمانه با مردم و در چارچوب بند ۷ کد اخلاق گردشگری مصوب ۱۹۹۹ سازمان جهانی گردشگری، مفاد منشور حقوق گردشگر به منظور تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات متناسب با شأن و منزلت بالای گردشگران در جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر اعلام می گردد:
محور اول: دریافت مطلوب خدمات گردشگری، حق گردشگر است.
محور دوم: به منظور اطمینان از مجاز بودن فعالیت دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری، امکان رویت پروانه بهره برداری فعالیت وگواهینامه مدیر فنی در محل دفتر اشرکت برای گردشگر فراهم باشد.
محور سوم: اطلاعات سفر باید به نحو مطلوب و به میزان کافی در اختیار گردشگر قرار گیرد. اطلاعاتی اعم از (مدت سفر و تاریخ دقیق رفت و برگشت، شهرهای مورد اقامت در طول سفر، نوع و درجه وسیله سفر، نوع و درجه هتل محل اقامت و نشانی دقیق آن، سطح پوشش بیمه ای اختیاری و اجباری، مقصد عبوری و نهایی، فاصله زمانی استاندارد ما بین پرواز های چند مرحله ای برای رسیدن به مقصد، مشخصاتراهنمای تور و آدرس و شماره تماس وی، شرایط تغییر احتمالی در تاریخ و برنامه سفر، قبل از انجام سفر و …)
محور چهارم: حق انتخاب و تصمیم گیری آزادانه گردشگر در دریافت خدمات گردشگری باید محترم شمرده شود.
محور پنجم: رعایت شئونات اخلاقی و همچنین حسن رفتار حرفه ای را از کارکنان دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مسئولین اجرای تور مطالبه نماید.
محور ششم: کنترل مدارک سفر (گذر نامه) خود را از هر حیث از دفاتر شرکت مطالبه نماید.
محور هفتم: بداند در قبال مبلغ پرداختی چه خدماتی را دریافت خواهد نمود.
محور هشتم: یک نسخه از قرارداد امضاء شده را که کلیه خدمات مورد تعهد و مبالغ دریافتی به تفکیک نوع خدمت در آن قید شده و ممهور به مهر دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری است و همچنین یک نسخه از برنامه کامل سفر در اختیار داشته باشد.
محور نهم: بابت کلیه مبالغ پرداختی از دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری رسید صندوق را مطالبه نماید.
محور دهم: رسید تحویل تمامی مدارک ارائه گردیده را از مدیریت دفتر اشرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مطالبه نماید.
محور یازدهم: در صورت بروز هر گونه اشکال در ارائه خدمات در اولین فرصت ممکن با مدیران دفتر شرکت ملاقات و مذاکره نماید.
محور دوازدهم: در صورت افزایش نرخ خدمات، مستندات رسمی افزایش نرخ را از دفتر اشرکت مطالبه نماید.
محور سیزدهم: کلیه مدارک سفر خود را حداقل ۲۴ ساعت قبل از زمان اجرا از دفتر اشرکت اخذ نماید.
محور چهاردهم: دسترسی به نظام کار آمد رسیدگی به شکایات حق گردشگر است.
محور پانزدهم: در صورت مشاهده تخلف از مفاد منشور صدر الاشاره، به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مربوطه، مراجعه و کتبا گزارشی نمایند.

تهران، خیابان انقلاب، چهارراه کالج ، خیابان خارک ، پلاک 60.

021-66704084

info@asemanta.com

021-66733345